Mini Puchar ŁGS ORZEŁ LOK 2012 - Memoriał Syci'ego - zaproszenie

ZAWODY » Puchar ŁGS ORZEŁ LOK » Mini Puchar ŁGS ORZEŁ LOK 2012 - Memoriał Syci'ego - zaproszenie

Zapraszamy do udziału w zawodach minipucharu ŁGS ORZEŁ LOK. Tegoroczny minipuchar jest memoriałem naszego zmarłego w tym roku kolegi - Sylwestra Ciesielskiego.

Terminy minizawodów:
  • 1 kwietnia
  • 20 maja
  • 10 czerwca
  • 1 lipca
  • 5 sierpnia
  • 23 września

Zawody mogą wyjątkowo zostać odwołane lub przesunięte, np. z powodu bardzo niesprzyjającej pogody. Informacja taka zostanie podana na naszym forum: orzel.org.pl najpóźniej w przeddzień zawodów dlatego wieczorem w sobotę proszę zawsze sprawdzić właściwy temat!

Zawody różnią się od tradycyjnych tym, że najpierw wszyscy uczestnicy wspólnie rozstawiają strzelnicę techniczną, tor, czyli są jednocześnie organizatorami (zasady ustawiania),
Dobrze jest więc mieć ze sobą młotek i / lub wkrętarkę akumulatorową, wydrukowane tarcze na strzelnicę techniczną. Organizator może przeprowadzić kontrolę prędkości początkowej śrutu zawodników.
 
Następnie odbędzie się kontrola toru (korekta, jeśli konieczne) przez sędziów nie startujących w minipucharze.

Ustawiamy dwie figurki na stanowisku. Figurki nie muszą być zgodne z zasadami PFTA (czyli np. nie koniecznie będą miały 1 cm "blachy" dookoła KZ-ty).
Punktacja jak w zawodach PFTA - 0 za "pudło", 1 za "blachę", 2 pkt za przewrócenie figurki.

Później odbywa się odprawa i zawody (tor przechodzimy dwa razy) a na końcu wszyscy zwijają tor i strzelnicę techniczną.

Każdy zawodnik przychodzi z wydrukowaną, wypełnioną i PODPISANĄ kartą startową:
http://www.sendspace.pl/file/2b7539ec8c634e29e8f9a4a

Zawody przede wszystkim przeznaczone są dla osób z woj. Łódzkiego (nie muszą być członkami ŁGS-u) ale jeśli mieszkańcy innych województw chcieliby uczestniczyć to jest taka możliwość. Dzieci mogą brać udział tylko pod opieką osób dorosłych (rodzic, prawny opiekun).

Jeżeli ktoś nie posiada własnego karabinka też może wziąć udział w zawodach z tym, że musi ten fakt zgłosić do mnie najpóźniej na tydzień przed zawodami na PW na forum orzel.org.pl. Takiemu zawodnikowi sprzęt zostanie wypożyczony lub będzie strzelał z innym zawodnikiem (w zależności od stopnia zaawansowania).

Reszta zasad wg. przepisów PFTA.

Zawody odbywają się w dwóch kategoriach:
1) Open
2) Junior – dzieci lat 9-15

W cykl minizawodów wliczone będą także zawody pucharowe ŁGS, które z oczywistych względów odbędą się wyłącznie wg. reguł PFTA.

Do wyników pucharu liczone są wyniki procentowe liczone w odniesieniu do wyniku zwycięzcy zawodów. Zaliczone będą 4 najlepsze starty.

Zwycięzcy minizawodów będą nagrodzeni dyplomami, zwycięzcy całego cyklu otrzymają puchary. Być może będą jeszcze nagrody – niespodzianki.

Udział w zawodach nie wiąże się z opłatą ale gdyby organizowany był np. grill składkowy (przy sprzyjającej pogodzie) to chętni na posiłek będą musieli partycypować w kosztach. Inny rodzaj poczęstunku nie jest przewidziany także proszę przygotować się we własnym zakresie. Gdyby zaszła konieczność złożenia się na pokrycie kosztów (np. wynajęcia terenu) - informacja pojawi się bezpośrednio przed konkretnymi minizawodami ale raczej jest to mało prawdopodobne. Stanie się tak, gdyby okazało się , że jest bardzo wielu chętnych i nie da się zorganizować minizawodów w warunkach "partyzanckich".

Miejsce zawodów i szczegóły organizacyjne podawane będzie na tydzień przed zawodami w dziale spotkań na forum ŁGS ORZEŁ LOK. Tam też można prowadzić dyskusję i zadawać pytania nt. zawodów lub całego minipucharu.