Mini Puchar ŁGS ORZEŁ LOK 2013 - zaproszenie

ZAWODY » Puchar ŁGS ORZEŁ LOK » Mini Puchar ŁGS ORZEŁ LOK 2013 - zaproszenie

Łódzka Grupa Strzelecka Orzeł LOK zaprasza do udziału w zawodach minipucharu 2013.

Terminy minizawodów:
20.01
24.02
10.03
19.05
27.10
24.11
15.12


Zawody mogą wyjątkowo zostać odwołane lub przesunięte, np. z powodu bardzo niesprzyjającej pogody. Informacja taka zostanie podana na forum ŁGS: orzel.org.pl/forum najpóźniej w przeddzień zawodów dlatego wieczorem w sobotę proszę zawsze sprawdzić właściwy temat!


Zawody różnią się od tradycyjnych tym, że najpierw wszyscy uczestnicy wspólnie rozstawiają strzelnicę techniczną, tor, czyli są jednocześnie organizatorami (zasady ustawiania: viewtopic.php?f=3&t=946&p=11341#p11341 ),
Dobrze jest więc mieć ze sobą młotek i / lub wkrętarkę akumulatorową, wydrukowane tarcze na strzelnicę techniczną. Organizator może przeprowadzić kontrolę prędkości początkowej śrutu zawodników.

Następnie odbędzie się kontrola toru (korekta, jeśli konieczne) przez sędziów.

Ustawiamy dwie figurki na stanowisku odległości zgodnie z regulaminem PFTA .
Punktacja jak w zawodach PFTA - 0 za "pudło", 1 za "blachę", 2 pkt za przewrócenie figurki.

Później odbywa się odprawa i zawody (tor przechodzimy dwa razy 16 figurek x 2) a na końcu wszyscy zwijają tor i strzelnicę techniczną.

Każdy zawodnik przychodzi z wydrukowaną, wypełnioną i PODPISANĄ kartą startową:
http://www.sendspace.pl/f...8c634e29e8f9a4a

Zawody przede wszystkim przeznaczone są dla osób z woj. Łódzkiego (nie muszą być członkami ŁGS-u) ale jeśli mieszkańcy innych województw chcieliby uczestniczyć to jest taka możliwość. Dzieci mogą brać udział tylko pod opieką osób dorosłych (rodzic, prawny opiekun).

Jeżeli ktoś nie posiada własnego karabinka też może wziąć udział w zawodach z tym, że musi ten fakt zgłosić do mnie najpóźniej na tydzień przed zawodami na PW na forum orzel.org.pl. Takiemu zawodnikowi sprzęt zostanie wypożyczony lub będzie strzelał z innym zawodnikiem (w zależności od stopnia zaawansowania).

Reszta zasad wg. przepisów PFTA.

Zawody odbywają się w kategoriach:
1) HFT Open
2) Junior dzieci lat 9-15
3) HFT2

W cykl minizawodów wliczone będą także zawody pucharowe ŁGS, które z oczywistych względów odbędą się wyłącznie wg. reguł PFTA.

Do wyników pucharu liczone są wyniki procentowe liczone w odniesieniu do wyniku zwycięzcy zawodów. Zaliczanych będzie 5 najlepszych startów.

Udział w zawodach nie wiąże się z opłatą ale gdyby organizowany był np. grill składkowy (przy sprzyjającej pogodzie) to chętni na posiłek będą musieli partycypować w kosztach. Inny rodzaj poczęstunku nie jest przewidziany także proszę przygotować się we własnym zakresie. Gdyby zaszła konieczność złożenia się na pokrycie kosztów (np. wynajęcia terenu) - informacja pojawi się bezpośrednio przed konkretnymi minizawodami ale raczej jest to mało prawdopodobne. Stanie się tak, gdyby okazało się , że jest bardzo wielu chętnych i nie da się zorganizować minizawodów w warunkach "partyzanckich".


Miejsce zawodów i szczegóły organizacyjne podawane będzie na tydzień przed zawodami w dziale spotkań na forum ŁGS. Tam też można prowadzić dyskusję i zadawać pytania nt. zawodów lub całego minipucharu.