Łódzka Grupa Strzelecka Łódzka Grupa Strzelecka "ORZEŁ"
Forum miłośników strzelectwa pneumatycznego

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Lord.K
Czw 18 Lip, 2019
Kilka pytań przed zakupem
Autor Wiadomość
Żaba 

Wiek: 42
Dołączył: 02 Sty 2015
Posty: 8
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob 03 Sty, 2015   Kilka pytań przed zakupem

Nie bardzo wiedziałem gdzie wrzucić ten temat, więc wrzuciłem do ogólnych bo on taki ogólny jest.
Jako nowy na forum pomęczę Was trochę swoimi pytaniami. Pomimo tego że trochę w necie poczytałem to jednak jestem totalnym laikiem (im więcej czytam tym mniej wiem :P ) i pomoc bardzo mi się przyda, i z góry za nią dziękuję.
Otóż od jakiegoś czasu przymierzam się do zakupu karabinka do rekreacyjnego strzelania (może coś więcej w przyszłości, ale to raczej bardzo odległa przyszłość). Przeglądając Wasze forum i grzebiąc w internecie doszedłem do wniosku, że skoro strzelanie ma sprawiać przyjemność to nie ma co kupować sprzętu taniego i się z nim szarpać (zgodnie z przysłowiem: chytry dwa razy traci) i wybór mój padł na HW97K. Podpowiedzcie mi proszę czy między HW97K a HW97K n.A. jest jakaś istotna różnica? System pewnie jest ten sam, ale może ktoś z Was miał oba w rękach i ma porównanie? Zastanawiam się nad tym drugim, bo moja żona też wyraziła chęć postrzelania. Ona jest leworęczna, ja praworęczny, a karabinek ma osadę dla strzelców lewo- i praworęcznych więc byłoby łatwiej się pogodzić. Karabinek ten jest obecnie dostępny na AKhobby. Brałbym oczywiście wersję po tuningu Hogana.
Rzecz kolejna to luneta. Zastanawiam się nad Vortex Crossfire II 4-12x40 AO BDC. Na dużą korzyść przemawia dożywotnia gwarancja. Co o niej sądzicie? Czy w tej cenie (899 zł) można dostać coś lepszego? Jak się ma do tego Vortexa np. Leapers AccuShot 4-16x44 AO MilDot EZ-Tap? Albo Nikko Stirling Gold Crown 4-12x42 Mil-Dot?
No i jeszcze jaki montaż do lunety? Średni czy wysoki? Jedno- czy dwuczęściowy?
Co sądzicie o moim wyborze? Czy może macie jakieś inne propozycje? Niestety budżet mam dość napięty i wolałbym raczej zejść z ceny (np. zamiast Vortexa wziąć Leapersa albo Nikko jeśli są tego warte) niż dokładać...
No i jeszcze jedna kwestia - w zasadzie najistotniejsza. Jak się już dorobię karabinka to gdzie w Łodzi lub okolicach można postrzelać?

Z góry dziękuję za pomoc.
Pozdrawiam,
Marcin

PS. Ale się rozpisałem :shock: mam nadzieję ze komuś będzie się chciało to przeczytać...
 
     
funny 

Dołączył: 30 Gru 2014
Posty: 17
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob 03 Sty, 2015   

Co do karabinków to ci nic nie pomogę ale lunety przerabiam na bieżąco więc mam jako takie rozeznanie tylko zaznaczam że są to informacje które sam dostałem w trakcie szukania.

Montaż jak wejdzie to najlepiej jednoczęściowy i tak dobierz żeby luneta była jak najniżej lufy.
Luneta najlepiej żeby przednia soczewka nie była większa niż 44
Vortexy - chińszczyzna siatka mało przydatna do wiartówek dopiero seria viper ale to inny przedział cenowy.
Zamiast tej reszty co wymieniłeś to polecają Hawke Varmint SF 4-16x44 HK5134
Hawke Varmint 6-24x44 HK5135
Zamiast Vortex Crossfire II 4-12x40 AO BDC. za 900zł dołóż 75zl i kup małego DOTa - Luneta Delta Optical Titanium 4-16x42 AO MD MilDot
Co do tego gdzie strzelać poczytaj to forum są nawet przymiarki na niedzielę.
 
     
Żaba 

Wiek: 42
Dołączył: 02 Sty 2015
Posty: 8
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob 03 Sty, 2015   

Dzięki za info odnośnie lunet. Czyli polecany jest DOT. Gdzieś trafiłem w necie na info że bywają problemy z jego wyzerowaniem. Trzeba jakieś podkładki między tubus a montaż albo regulowany montaż czy coś w tym stylu. Jak to jest tak naprawdę?
 
     
marcin 


Dołączył: 28 Lip 2008
Posty: 427
Skąd: Z okolicy.
Wysłany: Sob 03 Sty, 2015   

http://lunety.pinco.pl/vi...dbcd5617f888b72

http://cekaus.pl/pl/monta...atch-atp65.html



Włożyłem za dużo podkładek z kliszy pod tylną część zwykłego montażu.
Zrobiłem to z premedytacją, luneta nadal działa.
Wyzerowałem TX-a.
Mam taką lunetę do sprawdzania ,czego nie robić z lunetą.

;-)
_________________
HW-95,98, ...
Ostatnio zmieniony przez marcin Sob 03 Sty, 2015, w całości zmieniany 3 razy  
 
     
funny 

Dołączył: 30 Gru 2014
Posty: 17
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob 03 Sty, 2015   

Problem z wyzerowaniem to chyba tylko jak ktoś założy za wysoki lub kiepskiej jakości montaż
 
     
marcin 


Dołączył: 28 Lip 2008
Posty: 427
Skąd: Z okolicy.
Wysłany: Sob 03 Sty, 2015   

Luneta może mieć mały zakres regulacji.
_________________
HW-95,98, ...
 
     
Żaba 

Wiek: 42
Dołączył: 02 Sty 2015
Posty: 8
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob 03 Sty, 2015   

marcin - ceny za regulowane montaże powalają :cry: już i tak DOT przekracza mój budżet.
No nieźle lunetkę pogiąłeś :shock: ale najważniejsze że pacjent przeżył i będzie dalej służył do testów :mrgreen:

No i właśnie - jak to jest z tym zakresem regulacji w DOT-cie?
 
     
Nerwus 
Operator HW97.

Wiek: 36
Dołączył: 13 Gru 2014
Posty: 304
Skąd: GST
Wysłany: Sob 03 Sty, 2015   

Miałem okazję przymierzyć się kiedyś do 77 i powiem Ci, że jeśli nie masz dużej dłoni bądź palców pianisty będziesz miał problem z dotknięciem spustu. Na moim przykładzie mogę ci też powiedzieć, że nic tak nie denerwuje (mnie) jak to, że wyłożyłem nie małą sumkę na karabinek do którego brak mi umiejętności strzeleckich na celne trafienie( takie jakie bym chciał jego możliwości są powszechnie do wglądu). Dopiero przy celowniku optycznym zobaczysz jak ciężko utrzymać statyke na średnie i duże dystanse. Do tego dochodzi urok sprężynki co mnie sprawia przyjemność ale i szarga czasem nerwy. A mówię to po to abyś uzmyslowil sobie, że przy wiatrowce średniej do dobrej klasy DŁUGO to strzelec jest najsłabszym elementem.
 
     
Żaba 

Wiek: 42
Dołączył: 02 Sty 2015
Posty: 8
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob 03 Sty, 2015   

Nerwus napisał/a:
Miałem okazję przymierzyć się kiedyś do 77 i powiem Ci, że jeśli nie masz dużej dłoni bądź palców pianisty będziesz miał problem z dotknięciem spustu.


Ale ja się zastanawiam nad HW97 a nie 77... Widzę że 97 masz w opisie więc napisz jak to jest u Ciebie. Też trzeba mieć dużą dłoń jak w 77 czy jest lepiej?

Nerwus napisał/a:
A mówię to po to abyś uzmyslowil sobie, że przy wiatrowce średniej do dobrej klasy DŁUGO to strzelec jest najsłabszym elementem.


Zdaję sobie z tego sprawę. Jak również z tego że strzelanie z wiatrówki sprężynowej z celownikiem optycznym wcale nie jest takie proste jak mogłoby się wydawać. Oczywiście celne strzelanie bo niecelne nie jest trudne :P Ja do tematu podchodzę spokojnie i nie oczekuję od siebie niewiadomo czego. Trafię - dobrze, nietrafię - też dobrze, bo jest co poprawiać, a na tym ta zabawa polega.
 
     
Witboj

Grupa strzelecka: ŁGS
Dołączył: 12 Kwi 2008
Posty: 5852
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob 03 Sty, 2015   

Ja uważam, że i HW97 i ten Vortex to dobry wybór z jednym "ale" - twoja żona z tego zestawu nie być może postrzela - będzie za ciężki. Piszę "być może" bo np. Ala, żona wooksha strzela z jego TX-a i to nie żadko lepiej niż on, a wcale jakaś potężna nie jest. Ale moja żona by już tego nawet nie uniosła ;-) Nie oszczędzaj na montażu - weź porządny jednoczęściowy np. sportsmatch.

Sprężyny ostatnio przeżywają renesans w naszej grupie więc będzie z kim wymieniać się doświadczeniami i pokonkurować.

Nie wiem, czy namawiać Cię na sprzęt uniwersalny tzn. dla Ciebie i żony jednocześnie bo to jednak trochę bez sensu. Jak się żonie spodoba to trzeba będzie jej dokupić dedykowany karabin. Ale jeśli masz pewność, że zona będzie strzelać i dwie sztuki nie wchodzą w grę to weź HW95 + Deltę Classic 3-9x40. Zestaw będzie lżejszy o 800g (czyli ok 1/5 wagi) i finansowo też 800 lżejszy :-)


Jeżeli chodzi o oszczędności to raczej celowałbym w używany sprzęt niż w sprzęt niższej jakości.


Co do miejsc strzelania w Łodzi - czytaj nasze forum, tu się umawiamy, np. w niedzielę planowane jest spotkanie w Łaskowicach na naszym terenie przyznanym nam przez ZZM.
_________________
Miłego dnia Gość
 
     
Żaba 

Wiek: 42
Dołączył: 02 Sty 2015
Posty: 8
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob 03 Sty, 2015   

Witboj bardzo Ci dziękuję za zainteresowanie :-)

Witboj napisał/a:
Ja uważam, że i HW97 i ten Vortex to dobry wybór

A możesz coś więcej o Vortex-ie napisać bo tu mi wcześniej kolega funny odradzał i kierował mnie na DOT-a.

Witboj napisał/a:
twoja żona z tego zestawu nie być może postrzela - będzie za ciężki. Piszę "być może" bo np. Ala, żona wooksha strzela z jego TX-a i to nie żadko lepiej niż on, a wcale jakaś potężna nie jest. Ale moja żona by już tego nawet nie uniosła ;-)

Rozmawiałem z nią na ten temat - stwierdziła że spróbuje i zobaczymy jak będzie :-)

Witboj napisał/a:
Sprężyny ostatnio przeżywają renesans w naszej grupie więc będzie z kim wymieniać się doświadczeniami i pokonkurować.

Bardzo się z tego cieszę :-)

Witboj napisał/a:
Nie wiem, czy namawiać Cię na sprzęt uniwersalny tzn. dla Ciebie i żony jednocześnie bo to jednak trochę bez sensu. Jak się żonie spodoba to trzeba będzie jej dokupić dedykowany karabin. Ale jeśli masz pewność, że zona będzie strzelać i dwie sztuki nie wchodzą w grę to weź HW95 + Deltę Classic 3-9x40. Zestaw będzie lżejszy o 800g (czyli ok 1/5 wagi) i finansowo też 800 lżejszy :-)

Dzięki za info - pomyślimy przegadamy i zobaczymy jak będzie.

Witboj napisał/a:
Jeżeli chodzi o oszczędności to raczej celowałbym w używany sprzęt niż w sprzęt niższej jakości.

No ja też jestem zwolennikiem żeby kupić raz a dobrze a nie trzy razy...

Witboj napisał/a:
Co do miejsc strzelania w Łodzi - czytaj nasze forum, tu się umawiamy, np. w niedzielę planowane jest spotkanie w Łaskowicach na naszym terenie przyznanym nam przez ZZM.

Bardzo dziękuję za info i zaproszenie. Z pewnością skorzystam :-) Niestety ta niedziela dla mnie odpada, a chętnie podjechałbym nawet nie mając karabinka zobaczyć co i jak i pogadać.
 
     
Witboj

Grupa strzelecka: ŁGS
Dołączył: 12 Kwi 2008
Posty: 5852
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob 03 Sty, 2015   

http://strzelectwoterenow...ii-4-12x40-test

Ja też bym wolał Deltę (mam swoją) ale pisałeś,że już kasy braknie. Delta jest lżejsza, ma faktycznie mniejszy zakres regulacji i stąd czasami problemy z wyzerowaniem ale głownie na PCP.

Ja to preferuję krzyż Duplex.
_________________
Miłego dnia Gość
 
     
Nerwus 
Operator HW97.

Wiek: 36
Dołączył: 13 Gru 2014
Posty: 304
Skąd: GST
Wysłany: Sob 03 Sty, 2015   

Nerwus napisał/a:
Miałem okazję przymierzyć się kiedyś do 77 i powiem Ci, że jeśli nie masz dużej dłoni bądź palców pianisty będziesz miał problem z dotknięciem spustu.


Ale ja się zastanawiam nad HW97 a nie 77... Widzę że 97 masz w opisie więc napisz jak to jest u Ciebie. Też trzeba mieć dużą dłoń jak w 77 czy jest lepiej?


Ale Ty się zastanawiasz nad HW97K a nie KT więc dostaniesz tą samą osadę z podwyższoną baką pod celownik optyczny!
Ja też chciałem wybrać najpierw K jednak wyżej wspomniany problem rozsądził spór i wybór padł na KT. Aczkolwiek w syntetyku który będzie niedługo dociążany z powodu swego lecenia na "pysk" i niewygodę w postawie stojącej czy siedzącej FT.
Tutaj nie ma już daleko do spustu jednak moje odczucia na temat chwytu pistoletowego są mieszane. Wydaje mi się, że przy tym chwycie ciut ciężej o zachowanie rozluźnionej dłoni przy ściąganiu spustu. Ale być może dociążenie osady to zmieni.

Odnośnie wyboru lunety był jakiś temat o dociążaniu hatsanów na innym forum i Witboj wypowiadał się w nim, że cięższa luneta na sprężynkę nie jest najlepszym rozwiązaniem.
Przypuszczam, że chodzi o masę bezwładności przy "skręcaniu" się sprężynki w trakcie strzału.
 
     
Linek 


Wiek: 43
Dołączył: 22 Lut 2012
Posty: 2269
Skąd: Łodzia
Wysłany: Sob 03 Sty, 2015   

chodzi o to że karabin jak ma nisko środek ciężkości to sam stoi na ręce a jak ma wysoko to sam leci na boki
_________________
Cz 75 SP-01 Shadow, CZP10F, Luger P08, TT Radom, Rewolwer Smith & Wesson, Bock iż 27, Uzkon ZK10, Szwedzki Mauser, Smith & Wesson MP15, Tikka Varmint Sporter, Armalite Stag, Mauser 1939, Mosin Fiński 7,62x54R, Fair Bock ,Mosin Buss, CZ457 Iż 27 S AMT Hardballer w planach. zapraszam Gość
 
     
Nerwus 
Operator HW97.

Wiek: 36
Dołączył: 13 Gru 2014
Posty: 304
Skąd: GST
Wysłany: Sob 03 Sty, 2015   

Linek napisał/a:
chodzi o to że karabin jak ma nisko środek ciężkości to sam stoi na ręce a jak ma wysoko to sam leci na boki


Czyli przy dociążaniu mogę zejść z ciężarem poniżej osi cylindra??
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group