Łódzka Grupa Strzelecka Łódzka Grupa Strzelecka "ORZEŁ"
Forum miłośników strzelectwa pneumatycznego

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Lord.K
Czw 18 Lip, 2019
Strzelanie w Pałczewie - jak to wygląda w tygodniu?
Autor Wiadomość
TPS 


Dołączył: 12 Sie 2008
Posty: 28
Skąd: Uć
Wysłany: Pon 12 Mar, 2018   Strzelanie w Pałczewie - jak to wygląda w tygodniu?

Cześć Łodzianie i nie tylko. Ponieważ nie jestem userem lepszego sortu, muszę tutaj ;-)

Mam pytanie o strzelanie w Pałczewie - żwirownia. Czy trzeba tam jakoś zabezpieczać teren? Czy jadę, rozstawiam się z tarczkami i strzelam? Pytam, może naiwnie, ale raz, że nie byłem jeszcze w tym miejscu. Dwa, ludzie nerwowi są coraz bardziej, więc jak mam fatygować prawnika, to chcę wiedzieć po co ;-) . Trzy, z kolegami z łódzkiego pogadałem trochę o Brusie i np tam na spacerowiczów trzeba uważać. Ja wiem, że jak się strzela to trzeba uważać, ale trudno patrzeć przez lupkę i uważać poza lupką.

I z innej beczki -czy w ciągu tygodnia ktoś z Was reflektuje na strzelanie, czy tylko weekendy?

Będę wdzięczny za podzielenie się wrażeniami.
_________________
Było: TM Desperado|HW 100|DOT|TTR MFR|BE 6500 4,5-30|2xCP99C|2XGSG 92|Simmons 2-6|Crosman 2300S|S&W 8"|Walther LGM2|Mały DOT
Jest: Vulcan 5.5 | Vortex DBC | Ataman AP16 |
 
     
Lymix
[Usunięty]

Wysłany: Pon 12 Mar, 2018   

Pałczew to żwirownia i wysypisko śmieci tak powiadają stare wygi co tam bywają więc raczej nikt tam sie nie kręci ale uważać tak czy inaczej trzeba .Brus ma to do siebie że są tam wały ziemne ale też oczy do okoła głowy .Właściwie tylko zamknięte strzelnice daja komfort bezpieczeństwa .Pracuję do piętnastej w domu jestem o 16 obiad chwila odpoczynku i robi się 17-sta wiec nie ma sensu dla mnie o tej porze roku wybierać sie na brus ,jak dzień będzie długi to czemu nie mogę i w tygodniu dla mnie zostaje jak na razie tylko wekend i to raczej niedziela .Zapisz się bywaj to będziesz ten lepszy
Pozdrawiam
 
     
TPS 


Dołączył: 12 Sie 2008
Posty: 28
Skąd: Uć
Wysłany: Pon 12 Mar, 2018   

Muszę tam podjechać i zobaczyć. Obadam sprawę w tygodniu
_________________
Było: TM Desperado|HW 100|DOT|TTR MFR|BE 6500 4,5-30|2xCP99C|2XGSG 92|Simmons 2-6|Crosman 2300S|S&W 8"|Walther LGM2|Mały DOT
Jest: Vulcan 5.5 | Vortex DBC | Ataman AP16 |
 
     
Michaus 
Szara eminencja


Wiek: 41
Dołączył: 26 Kwi 1986
Posty: 2039
Skąd: Pabianice
Wysłany: Pon 12 Mar, 2018   

Przeniosłem we właściwe miejsce, ponieważ dział wybrany przez kolegę, nie był odpowiedni.

TPS napisał/a:
Ponieważ nie jestem userem lepszego sortu, muszę tutaj

Z całym szacunkiem, bredzisz kolego! Nie jesteś użytkownikiem drugiej kategorii i niepotrzebnie dorabiasz sobie ideologię do koloru nicka.
Fakt, że nie jesteś członkiem ŁGS, nie stanowi o tym, że masz ograniczenia do pisania tutaj.
Świadczyć może o tym chociażby ten temat: :arrow: http://orzel.org.pl/forum/viewtopic.php?t=2977 :idea:
Jak widać, jego autor nie miał najmniejszego problemu ze znalezieniem właściwego miejsca do założenia tematu i napisania w nim czego chciał.

Planowane są zmiany i likwidacja podziału w dziale Spotkania (Treningi / Puchar / Pozostałe).
Pozostaną tylko "Spotkania" i to będzie chyba czytelniejsze.
W dalszym ciągu nie przewiduje się ograniczeń.

Niepotrzebnie się denerwowałeś. Weź łyk piwa i poczekaj, aż pojawi się tu ogłoszenie o miejscu i terminie kolejnego spotkania. :mrgreen:
Zapraszamy na wspólne strzelanie.
_________________
 
     
Lord.K 

Grupa strzelecka: ŁGS "ORZEŁ"
Dołączył: 16 Kwi 2013
Posty: 2364
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto 13 Mar, 2018   

TPS, jeśli chodzi o strzelanie na Pałczewie to chyba jest najbezpieczniejszy teren.Nasze wiatrówki to nie ostra, prawo nie zabrania strzelać w takich miejscach chyba, że specjalnie będziesz strzelał do jakiejś osoby/zwierzyny albo masz facka. Żwirownia jest dość dużym terenem i nawet jak jakaś osoba/zwierze się napatoczy spokojnie zdążysz zareagować.
My jako grupa organizujemy tam nocne strzelanie i jakoś nic nikomu się nie stało.
Z drugiej strony to adekwatna sytuacja jest z samochodem, po co wsiadać do samochodu i jechać jak mogę kogoś potrącić.
Wszystko jest dla ludzi tylko rozsądnie trzeba to robić.
Jak się boisz sam strzelać to wbijaj na spotkania grupowe.
Pozdr
_________________
Dzisiejsza wolność:
Masz prawo wyboru miejsca, w którym będziesz robił, co Ci każą.
 
     
TPS 


Dołączył: 12 Sie 2008
Posty: 28
Skąd: Uć
Wysłany: Wto 13 Mar, 2018   

Lord.K napisał/a:
TPS, jeśli chodzi o strzelanie na Pałczewie to chyba jest najbezpieczniejszy teren.Nasze wiatrówki to nie ostra, prawo nie zabrania strzelać w takich miejscach chyba, że specjalnie będziesz strzelał do jakiejś osoby/zwierzyny albo masz facka. Żwirownia jest dość dużym terenem i nawet jak jakaś osoba/zwierze się napatoczy spokojnie zdążysz zareagować.

Pozdr


Nie boję się sam strzelać, chodzi mi tylko o to, czy jak się rozłożę ze sprzętem i będę strzelał na odległość między 50 a 100 metrów, to komuś to będzie tam przeszkadzać, czy też nie. Z tego co czytam, raczej nie, reszta to statystyka. Nigdy nie strzelałem w miejscu o charakterze ogólnodostępnym. Albo była to moja działka, albo strzelnica, albo zawody.
_________________
Było: TM Desperado|HW 100|DOT|TTR MFR|BE 6500 4,5-30|2xCP99C|2XGSG 92|Simmons 2-6|Crosman 2300S|S&W 8"|Walther LGM2|Mały DOT
Jest: Vulcan 5.5 | Vortex DBC | Ataman AP16 |
 
     
Norbi 


Dołączył: 09 Paź 2016
Posty: 307
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią 23 Mar, 2018   

Jeżeli chdzi o sprzęt z opisu 5,5 na 100m no to wychodzi mi ponad limit. Jeśli tak to fakowe nie nadaja sie do terenu jak popadnie. Brus, Laskowice czy inne tego typu, są terenami publicznymi. Pozostając zgodnie z prawem strzelnice i inne obiekty tego typu. A jesli jednak w limicie to pozostaje zdrowy rozsądek. Na Brusie strzelam i nigdy nie bylo zarzutu czy zgrzytu.
_________________
Dopiero po czasie może okazać się, że twój problem był skomplikowanie prosty
 
     
TPS 


Dołączył: 12 Sie 2008
Posty: 28
Skąd: Uć
Wysłany: Śro 11 Kwi, 2018   

Norbi napisał/a:
Jeżeli chdzi o sprzęt z opisu 5,5 na 100m no to wychodzi mi ponad limit. Jeśli tak to fakowe nie nadaja sie do terenu jak popadnie. Brus, Laskowice czy inne tego typu, są terenami publicznymi. Pozostając zgodnie z prawem strzelnice i inne obiekty tego typu. A jesli jednak w limicie to pozostaje zdrowy rozsądek. Na Brusie strzelam i nigdy nie bylo zarzutu czy zgrzytu.


Wszystko zgodnie z prawem, bez kombinatoryki. Mam jeszcze Walthera w limicie 4.5mm
Nie chcę kłopotów. Czy na Brusie w tygodniu można postrzelać? Tak koło południa, czy ktoś się tam kręci?
_________________
Było: TM Desperado|HW 100|DOT|TTR MFR|BE 6500 4,5-30|2xCP99C|2XGSG 92|Simmons 2-6|Crosman 2300S|S&W 8"|Walther LGM2|Mały DOT
Jest: Vulcan 5.5 | Vortex DBC | Ataman AP16 |
 
     
Lymix
[Usunięty]

Wysłany: Śro 11 Kwi, 2018   

Na 50 metrów na Brusie masz absolutne bezpieczeństwo ,strzelnica pistoletowa ma oś około 60 metrów z trzech stron owałowana ,przy 100 metrach musisz się cofnąć poza obrąb wałów i tu może być problem
ponieważ tam kręcą się ludzie a to spacery z psem a to asg a to zwykli spacerowicze .Ale teren jest otwarty bez kszaczorów wiec nikt z nienacka ci nie wylezie .Oczywiście koło południa może być wiekszy spokój ,ja jeżdżę zazwyczaj po południu w granicy 18-stej godziny i NIGDY nie było żadnych komplikacji a wręcz przeciwnie spotykało sie miłych i nie rzadko ciekawskich ludzi .Dla mnie jest jeden wniosek jedź i się przekonaj ,a cha i jeszcze jedno dojazd jest tragiczny i jak nie masz terenówki to módl sie o zawieszenie i wydech a jak co nie daj Boże masz nisko posadzone auto to na razie odpuść sobie brusa chyba że z buta
 
     
TPS 


Dołączył: 12 Sie 2008
Posty: 28
Skąd: Uć
Wysłany: Śro 11 Kwi, 2018   

Lymix napisał/a:
Na 50 metrów na Brusie masz absolutne bezpieczeństwo ,strzelnica pistoletowa ma oś około 60 metrów z trzech stron owałowana ,przy 100 metrach musisz się cofnąć poza obrąb wałów i tu może być problem
ponieważ tam kręcą się ludzie a to spacery z psem a to asg a to zwykli spacerowicze .Ale teren jest otwarty bez kszaczorów wiec nikt z nienacka ci nie wylezie .Oczywiście koło południa może być wiekszy spokój ,ja jeżdżę zazwyczaj po południu w granicy 18-stej godziny i NIGDY nie było żadnych komplikacji a wręcz przeciwnie spotykało sie miłych i nie rzadko ciekawskich ludzi .Dla mnie jest jeden wniosek jedź i się przekonaj ,a cha i jeszcze jedno dojazd jest tragiczny i jak nie masz terenówki to módl sie o zawieszenie i wydech a jak co nie daj Boże masz nisko posadzone auto to na razie odpuść sobie brusa chyba że z buta


Nie mam już SUVa, ale jakoś dojadę. Zleciłem koledze mechanikowi takie cacko i chodzenie z całym sprzętem nie ma sensu, trzeba podjechać.
_________________
Było: TM Desperado|HW 100|DOT|TTR MFR|BE 6500 4,5-30|2xCP99C|2XGSG 92|Simmons 2-6|Crosman 2300S|S&W 8"|Walther LGM2|Mały DOT
Jest: Vulcan 5.5 | Vortex DBC | Ataman AP16 |
 
     
Michaus 
Szara eminencja


Wiek: 41
Dołączył: 26 Kwi 1986
Posty: 2039
Skąd: Pabianice
Wysłany: Śro 11 Kwi, 2018   

Ooo! Fajna rzecz.
Jaki wyszedł koszt takiego stolika benchrestowego?
_________________
 
     
TPS 


Dołączył: 12 Sie 2008
Posty: 28
Skąd: Uć
Wysłany: Śro 11 Kwi, 2018   

Michaus napisał/a:
Ooo! Fajna rzecz.
Jaki wyszedł koszt takiego stolika benchrestowego?


700 PLN. Mógłbym ściągnąć z Krale Sport z Holandii, wyszło 1300, co na firmę daje 700, więc poprosiłem kumpla. Z pewnością się pochwalę
_________________
Było: TM Desperado|HW 100|DOT|TTR MFR|BE 6500 4,5-30|2xCP99C|2XGSG 92|Simmons 2-6|Crosman 2300S|S&W 8"|Walther LGM2|Mały DOT
Jest: Vulcan 5.5 | Vortex DBC | Ataman AP16 |
 
     
Eres 


Dołączył: 08 Lip 2011
Posty: 614
Skąd: Pabianice
Wysłany: Czw 12 Kwi, 2018   

W Krale to wychodzi 2400.
 
     
TPS 


Dołączył: 12 Sie 2008
Posty: 28
Skąd: Uć
Wysłany: Nie 22 Kwi, 2018   

No i mam go - jeszcze nie testowany, ale już nie mogę się doczekać.

Jeśli ktoś jest zainteresowany - dam namiary.





No to do zobaczenia na miejscu ;-)
_________________
Było: TM Desperado|HW 100|DOT|TTR MFR|BE 6500 4,5-30|2xCP99C|2XGSG 92|Simmons 2-6|Crosman 2300S|S&W 8"|Walther LGM2|Mały DOT
Jest: Vulcan 5.5 | Vortex DBC | Ataman AP16 |
 
     
Lymix
[Usunięty]

Wysłany: Nie 22 Kwi, 2018   

bardzo ładna robota dobry fachowiec,gratuluję a co do strzelania to w przyszłym tygodniu mamy małe zawody sylwetkowe w Łaskowicach koło lublinka może tam mógł byś przetestować stolik
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group